Planszówki coraz popularniejsze

Gry planszowe są popularne w Polsce od wielu lat, ale ich popularność znacznie wzrosła w ostatnich dekadach. Wzrost liczby kawiarni i wydarzeń związanych z grami planszowymi przyczynił się do zwiększenia dostępności gier planszowych i zainteresowania nimi.

Oto niektóre z najpopularniejszych gier planszowych, które są grane przez Polaków:

  1. Monopoly – Klasyczna gra handlu i zarządzania nieruchomościami, która od lat cieszy się popularnością na całym świecie.
  2. Catan (Osadnicy z Catanu) – Strategiczna gra zarządzania zasobami i ekspansji, w której gracze muszą budować osady, miasta i drogi na wyspie.
  3. Dixit – Kreatywna i pełna wyobraźni gra, w której gracze muszą opisywać i odgadywać surrealistyczne obrazy.
  4. Carcassonne – Gra kafelkowa, w której gracze budują średniowieczny krajobraz miast, dróg i pól, zdobywając punkty za swoje konstrukcje.
  5. Ticket to Ride – Gra strategicznego budowania linii kolejowych, w której gracze muszą łączyć miasta na całym świecie.
  6. Scrabble – Klasyczna gra tworzenia słów, w której gracze muszą używać kafelków z literami, aby tworzyć słowa i zdobywać punkty.
  7. Kodówka – Gra słowna oparta na zespołach, w której gracze muszą odgadnąć tożsamość tajnych agentów na podstawie ich kodowych nazwisk.
  8. Ryzyko – Klasyczna gra podboju świata, w której gracze prowadzą armie i zdobywają terytoria, aby stać się naczelnym władcą.

To tylko kilka przykładów z wielu gier planszowych, które cieszą się popularnością wśród Polaków, a lista ciągle się wydłuża, gdyż hobby staje się coraz bardziej popularne i zróżnicowane.